New beginnings

Well, it’s a bit weird indeed to start a post about concrete fashion with a pregnancy. But that was how our concrete baby was born – I realised, I will be a mom soon and it put my whole world upside down – but not in the way you would think, no. It made me driven. Very very driven and determined. Too driven, says my husband.

This baby was very determined from the beginning on, pushing me in a very clear direction: minimalistic, monochromatic, clean.

It made us get rid of everything we don’t need and narrowed our focus. For the whole nine months, and even months after, we have been on a concrete wave – studying a lot, arguing like hell, going through all kinds of ups and downs while trying different components, ratios, colors and shapes and molds and developing everything into perfection.

At first, it seemed all very simple, everybody can do this, we thought so lets just get some concrete from the store and pour some forms and here you go. Well yes, that’s one way. But our approach was different. We wanted the surface as smooth as possible, with as few bubbles as possible, waterproof, sealed, the color had to be deep black without leaving any marks… So this is many months of work, of experimenting until we were satisfied (and we are still improving!). And lots of love and positive vibes.

I even polished some jewelry pieces the day I went into labor. Well, I actually was in labor already, but as they say – with the first child, you sometimes don’t recognize this.

That’s how concrete fashion was born.

 

blogpost1

 

Áno, viem. Divné začať post o betónovom trende tehotenstvom. Ale tým sa všetko začalo, tak sa zrodilo naše betónové dieťa. Obrátilo mi to svet naruby – no nie tým tradičným spôsobom, ako by sa človek domnieval. Nie, ja som začala byť hnaná nejakou neznámou silou, večne nabudená, permanentne v nejakom hyper ošiali :-).

Toto dieťa vedelo od začiatku, čo chce – minimalizmus, monochromatickosť, čistotu. 

Zrazu sme sa zbavili všetkého nepotrebného a náš fokus sa extrémne zúžil. Celých deväť mesiacov sme sa teda nachádzali na betónovej vlne, veľa sme sa samovzdelávali, veľa sme sa hádali, prechádzajúc všetkými druhmi vzostupov a pádov, zatiaľ čo sme experimentovali s rôznymi zložkami, farbami, tvarmi a formami, až kým sme nedotiahli naše produkty do dokonalosti.

Najskôr to vyzeralo veľmi jednoducho, dokáže to hocikto, domnievali sme sa. Stačí trochu betónovej zmesi z obchodu, vyliať formy, a je to. No áno, to je jeden spôsob. Ale náš prístup bol od začiatku iný. Chceli sme, aby bol povrch čo najhladší, s čo najmenším počtom bublín, vodotesný, farba tá najčiernejšia, ako sa dá, a a bez farbenia…. Je za tým mnoho mesiacov práce, experimentovania do vyčerpania, až kým sme neboli spokojní (stále sa zlepšujeme!) . A samozrejme, veľa lásky a pozitívnych vibrácií.

Dokonca som brúsením a leštením šperkov strávila deň, kedy sa narodila naša dcéra. Nejak mi nedošlo, že už sa pýta na svet, ako sa to vraj pri prvom dieťati občas stáva.

Takže takto sa zrodil betónový trend.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *